Rodzaje paneli ogrodzeniowych
10 sierpnia 2020
siatki wielkopolskie

Czym kierujemy się, kupując ogrodzenie?

Kupując ogrodzenie, najpierw bierzemy pod uwagę bezpieczeństwo. Chcemy mieć gwarancję, że żaden intruz na naszą działkę nie wejdzie. Wygląd, cena i łatwość montażu, odgrywają również ważną rolę. Na rynku mamy różne rodzaje ogrodzeń, ale uznaje się, że wykonane z paneli ogrodzeniowych jest na ten moment, najbardziej popularne. Na korzyść paneli ogrodzeniowych przemawiają: trwałość i atrakcyjna cena. Możemy mieć ogrodzenie w takim kolorze, w jakim tylko chcemy, a to jest niezwykle istotne. Panele ogrodzeniowe są niezawodne, odporne na korozję, estetyczne i trwałe. Produkowane są z wysokiej jakości materiałów.

Jakie są rodzaje paneli ogrodzeniowych?

Ciekawym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są ogrodzenia panelowe, gdyż przystępne są cenowo. Typy paneli ogrodzeniowych:

  • Panele 2D (proste) – montowane jako ogrodzenia do fabryk, magazynów, budynków i obiektów użyteczności publicznej takich jak szkoły, boiska i stadiony sportowe, place zabaw, a także posesji prywatnych. Dostępne wysokości (w cm): 103, 123, 143, 163, 183, 203, 223, 243 cm. Grubość drutu wynosi w mm: 6/5/5 lub 8/6/8. Panele 2D możemy mieć w kolorach: zielonym, antracytowym, czarnym i brązowym

  • Panele 3D z przegięciami wzmacniającymi – montowane jako ogrodzenia w fabrykach, magazynach, szkołach, na boiskach, stadionach sportowych, placach zabaw oraz posesjach prywatnych. Wysokość paneli 3D wynosi: 103, 123, 153, 173, 203 cm, a grubość drutu – fi 4 mm lub fi 5 mm. Możemy zamontować w kolorze: zielonym, czarnym, brązowym i antracytowym

W ofercie firmy Coda znajdziemy kompleksowe systemy ogrodzeniowe przygotowywane z paneli zgrzewanych prostych 2D lub 3D. Do wyboru mamy panele ocynkowane ogniowo oraz ocynkowane i malowane proszkowo.

Jakie są zalety paneli ogrodzeniowych?

Podstawą ochrony posiadłości jest ogrodzenie. Chcemy jednak, aby było jednocześnie wizytówką posesji. Ogrodzenie musi spełniać jeszcze inne zadania. Powinno być trwałe, estetyczne i funkcjonalne, a do tego niezbyt drogie. Te wszystkie cechy łączy w sobie ogrodzenie panelowe. Możemy je zamontować tak naprawdę na każdej posesji. Zacznijmy od tego, że poprawnie wykonane ogrodzenie panelowe, z grubych prętów i dobrej jakości materiału, spełni swoje zadanie. Oszczędzamy na kosztach, bo jest stosunkowo niedrogie, a mamy pewność, że nie ulegnie korozji. Panelowe ogrodzenie jest odporne na opady atmosferyczne i wysokie temperatury, więc możemy być pewni, że przetrwa wiele lat.

Estetyka i wygląd a trwałość.

Solidność ogrodzenia panelowego polega na tym, że konstrukcja jest prosta i przemyślana. Nawet uszkodzenia mechaniczne nie doprowadzą do jego deformacji czy rozerwania. Ogrodzenia panelowe możemy zamontować w każdej przestrzeni. Otoczyć nimi możemy zarówno domy prywatne jak i budynki firm czy instytucji. Są uniwersalne, proste i estetyczne. Klasyczne i nowoczesne budynki możemy ogrodzić panelami. Ładnie się prezentują i są łatwe w montażu. Dzięki temu chętnie wybierane przez właścicieli posesji. Ze względu na przejrzystość są chętnie kupowane przez osoby, które chcą pokazać wszystkim swój przepiękny ogród.