Bramy skrzydłowe i przesuwne

Bramy dwuskrzydłowe, otwierane ręcznie, są zdecydowanie najtańsze, podobnie jak furtki na klasyczny klucz. Jeśli jednak klientowi zależy na wygodzie, warto zdecydować się na bramy przesuwane automatyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy niesprzyjającej pogodzie można wjechać bezpośrednio do garażu bez konieczności wysiadania i otwierania bramy wjazdowej na posesję. Ten typ bramy jest nieco droższy w montażu, konieczne jest też regularne programowanie centrali sterującej, jednak większość klientów jest bardzo zadowolona z tego wyboru.

Jaką bramę wjazdową wybrać?

Nie ma reguły co do wyboru danego rodzaju bramy. Klienci decydujący się na zakup ogrodzeń panelowych zdecydowanie częściej wybierają również bramy automatyczne. Ich zaletą jest fakt, że aby wjechać na posesję, nie trzeba wysiadać z samochodu. Takie rozwiązania sprawdzają się świetnie na osiedlach mieszkaniowych, gdzie wygodny dostęp do bramy musi mieć większa liczba mieszkańców.

Automatyka do bram

Bramy przesuwane wymagają montażu odpowiedniej automatyki – czyli systemu sterującego. Najczęściej znajduje się on tuż przy branie i po uruchomieniu pilotem – mechanizm odpowiednio otwiera się lub zamyka. W naszej ofercie znajdują się systemy automatyki do bram, istnieje również możliwość ich zaprogramowania. Należy jednak pamiętać, że jest to produkt, który co pewien czas wymaga zaprogramowania na nowo.