Ogrodzenia panelowe mają różnorodne zastosowanie. Świetnie komponują się z nowoczesną architekturą, wyglądają stylowo i elegancko w zestawieniu z klasycznym budownictwem. Choć wyglądem przypominać mogą siatkę, w odróżnieniu od niej nie tylko chronią przed wtargnięciem na teren posesji osób niepowołanych, odpowiednio zaprojektowane staną się prawdziwą wizytówką, a nie jedynie szybkim, tanim sposobem na ogrodzenie działki. Wśród dostępnych rodzajów płotu z paneli, dużym zainteresowanie cieszą się ogrodzenia panelowe 2D. Z czego wynika ich wyjątkowość?
Rodzaje ogrodzeń panelowych
Od ogrodzenia oczekuje się trzech rzeczy: trwałości, wytrzymałości wysokiej estetyki wykończenia — reprezentatywności. Panele ogrodzeniowe mogą przyjmować różne kształty, wymiary, w zależności od rodzaju chronionego obiektu mogą mieć w zależności od rodzaju od 103 cm po 343 cm wysokości. Wyróżnia się ogrodzenia panelowe 2D – proste, oraz 3D – z przegięciami wzmacniającymi.
Jaka jest różnica między ogrodzeniem z paneli 2D od 3D?
Płoty panelowe cenione są ze względu na wytrzymałość i wrażenie lekkości. Gwarantują korzystny stosunek ceny do jakości, przy czym jego montaż przebiega szybko i bez żadnych niespodzianek. Ogrodzenia 2D wykonywane są z dwóch grubości drutu 6/5/5 mm lub 8/6/8 mm. Pojedyncze przęsło składa się z pojedynczych drutów, które celem zabezpieczenia ich przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych wcześniej poddaje się ocynkowaniu i malowaniu proszkowemu. Pojedyncze oczka konstrukcji mają regularne wymiary 50 mm x 200 mm. choć są to ogrodzenia tzw. ażurowe przy odpowiednim wykończeniu np. siatką maskującą, zapewnią dostateczny poziom prywatności, do tego ochronią przed kurzem, wiatrem, zapewniając solidną porcję cienia.
Ogrodzenia 2D wybierane są zwykle do ogrodzenia firm, magazynów, zakładów przemysłowych. Ogrodzenia 3D mają mniejszą grubość. Dla drutów pionowych i poziomych wynosi od 4 mm do 5 mm, są subtelne i delikatne, wtapiają się w otaczającą przyrodę, dlatego są polecane do grodzenia domów jednorodzinnych.