28 marca 2022
siatki wielkopolskie

Gdy budujemy dom ogrodzenie jest jego ważnym elementem. Gwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa i odrębności. Jednak jeśli nasza posesja jest znacznych rozmiarów, to często okazuje się, że wykonanie pełnego ogrodzenia pociąga za sobą znaczące koszta. W związku z tym inwestorzy poszukują rozwiązań, które umożliwią in wykonanie ogrodzenia estetycznego i niewielkim kosztem.

Jak można tanio ogrodzić działkę?

Kwestia ceny ogrodzenia pozostaje względna, wszystko zależy od wielkości działki i naszych możliwości finansowych. Jeśli jednak skupimy się na rozwiązaniach zdecydowanie najtańszych, to wygrywają następujące trzy opcje:

  1. Ogrodzenia z siatki – można je wykonywać na podmurówce lub bez niej. Wykonuje się je ze stalowej, powlekanej siatki ogrodzeniowej. Można ją spotkać bardzo często w wielu miejscach i jest popularnym pomysłem na tanie ogrodzenie. Istotne jest jednak odpowiednie przygotowanie terenu pod jego wykonanie, co zapewni trwałość i estetyczny wygląd. Najtaniej będzie więc ogrodzić działkę siatką, która sięga podłoża. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na wykonanie podmurówki, całość będzie nieco droższa. W ten sposób lepiej chronimy samą siatkę i zabezpieczamy teren.
  2. Metalowe ogrodzenia panelowe – ładnie się prezentują, są tanie i doskonale sprawdzają się w każdym miejscu. Od powyższej siatki są nieco droższe, mino to są bardzo chętnie wybierane, jako rodzaj taniego płotu. Wynika to przede wszystkim z tego, że są one wykończone w sposób estetyczny i trwały. Ponadto postawienie takiego ogrodzenia nawet samodzielnie jest bardzo proste.
  3. Ogrodzenia betonowe – wokół nich pojawiają się pewne kontrowersje. Mogą być jednak doskonale dopasowane i bardzo estetyczne. Są stosunkowo niedrogie, a jednocześnie zapewniają optymalną izolację akustyczną.

Na jakie ogrodzenie się zdecydować?

Na rynku dostępne są bardzo różne rodzaje ogrodzeń i z pewnością warto wybrać takie, jakie najbardziej nam odpowiada. Niekiedy wiąże się to z koniecznością uzbierania funduszy na droższe rozwiązanie, jednak możemy również postawić na piękne i sprawdzone, niedrogie systemy.