10 lutego 2021
siatki wielkopolskie

Pośród różnego rodzaju ogrodzeń, czy z siatki, cegły lub ściany gabionowej, ogromną popularnością cieszą się panele ogrodzeniowe. Panele ogrodzeniowe to przęsła montowane między słupkami. Ich bogaty wybór znajdziemy w ofercie firmy Siatki Maksymowicz, świadczącej jednocześnie usługi wykonania takiego płotu.

Słupki, czyli elementy, do których mocuje się panele, są wykonane z metalu lub są murowane z cegły, lub kamienia. Ich podstawa musi być mocno osadzona w gruncie, aby całość była stabilna i nie pracowała. Wybór materiału zależny od wizji projektanta. Metalowe słupki są prostsze w montażu, ale mniej widowiskowe, za to świetnie wtapiają się w pobliską zieleń. Murowane słupki są bardzo okazałe i stanowią nieopisany akcent wizualny domu. W przypadku chęci wykorzystania paneli nie stosuje się słupków drewnianych. Same panele już mogą być wykonane z drewna, ale sporą popularnością cieszą się metalowe panele. Drewniane panele wyglądają bardzo dobrze, naturalnie, nieco dostojnie. W przypadku przęseł metalowych możliwe jest zamówienie rozmaitych, nawet bardzo fantazyjnych paneli. Jedną z nowości oferowanych przez firmy są panele 3D. Czym dokładnie one są?

Charakterystyka paneli 3D.

Panele ogrodzeniowe 3D są rozwiązaniem nowoczesnym, odważnym i bardzo świeżym. Wyróżnia się dwa rodzaje ogrodzeń 3D. Pierwsza bazuje na faktycznym kształcie obejmującym trzy przestrzenie. Zatem wizualnie nie tylko ogrodzenie do nas „wychodzi”, ale również w dotyku jesteśmy w stanie zauważyć, że jest przestrzenny. Nie jest to forma specjalnie nowa, ponieważ od setek lat tworzyło się ogrodzenia zdobione ornamentami czy kwiatami, które wychodziły poza płaszczyznę przęsła. W przypadku murowanych przęseł układa się cegły w kilku płaszczyznach, jedne wysunięte, inne cofnięte, dzięki czemu uzyskuje się faktyczną głębię. Nowością jest jednak ujęcie trzech wymiarów w faktycznych dwóch. Najnowocześniejsze panele ogrodzeniowe tworzą złudzenie przestrzeni, znane z klasycznych iluzji. W ten sposób można kreować niezwykłe ogrodzenia o dowolnych kształtach, wzorach i rozmiarach. Można stworzyć dowolny ornament oraz wizerunek lwa czy innego zwierzęcia, który wykreuje wyobrażenie, jak gdyby on tam faktycznie był. Jednak tego rodzaju ogrodzenie otrzymać można na zamówienie, chyba że odpowiadają nam gotowe wzory. Wszystkie są wykonane solidnie, z metalu odpowiednio ochronionego przed wpływem czynników atmosferycznych. Z uwagi na fakt, że jest to nowość na rynku, można całkiem łatwo wyróżnić swoją posiadłość spośród wielu innych. W przypadku firm wybór paneli ogrodzeniowych 3D stanowi nieopisaną formę reklamy, poprzez możliwość wykonania logo czy logotypu na panelu. Warto spotkać się z producentem tego typu rozwiązań i dopracować szczegóły zamówienia.