3 października 2022
siatki wielkopolskie

Systemy, które składają się z paneli, wykorzystywane są obecnie do wielu prac wykończeniowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu z uwagi na niezwykłą łatwość montażu, funkcjonalność i niewątpliwą estetykę. Z paneli skutecznie można zbudować także płot wokół ogrodu lub całej posesji, a ci, którzy szczególnie cenią sobie naturalne rozwiązania, najczęściej wybierają elementy wykonane z drewna. Czy spełniają one swoje zadanie?

Bezpieczeństwo i prywatność

Podstawowym celem ogrodzeń wokół domu jest ochrona przed wtargnięciem niepowołanych osób, a także zwierząt na teren posesji. Ogrodzenia montowane są także po to, by osłonić dom przed wzrokiem sąsiadów. Drewniane płoty o stabilnej konstrukcji i pionowym układzie paneli z wąskimi prześwitami między nimi potrafią tak dobrze chronić przed nieproszonymi gośćmi, jak typowe ogrodzenia panelowe wykonane z metalu. Jeśli zaś chodzi o zachowanie prywatności – drewniany płot panelowy może mieć ażurowe prześwity lub też być ich pozbawiony, co przyczynia się do całkowitego zasłonięcia działki.

Zalety ogrodzenia z drewnianych paneli

Drewniane płoty panelowe mogą przybierać różne formy, ale ich wspólną cechą jest łatwość montażu – podobnie jak w przypadku ogrodzenia panelowego z jakiegokolwiek innego materiału. Warto również wspomnieć o tym, że tego rodzaju ogrodzenia systemowe są niezwykle uniwersalne. Pasują bowiem do przestrzeni o zróżnicowanym charakterze i domów zaprojektowanych w wielu stylach, przy czym należy podkreślić, że panele drewniane wyglądają wyjątkowo dobrze w otoczeniu zieleni. Jeśli wyposażone są w prześwity, umożliwiają subtelną grę światła lub stanowią konstrukcję, po której mogą piąć się rośliny. Drewniany płot osłonowy potrafi także skutecznie ochronić teren przed wiatrem oraz pyłem i kurzem z zewnątrz.