10 listopada 2020
siatki wielkopolskie

Ogrodzenia panelowe są modne, tanie i z pewnością szybkie w montażu. Tak można by określić zalety ogrodzeń panelowych. Ale to nie wszystkie korzyści, jakie wnoszą ogrodzenia panelowe do budżetu domowego. Jeszcze parę lat wstecz ten typ ogrodzeń był wykorzystywany do grodzenia terenów firm, obiektów sportowych, hal magazynowych. Dziś trendy w budownictwie zmieniły, coraz częściej zdobią one posesje prywatne. Zobaczmy, z jakich elementów składowych ogrodzeń panelowych?

Jaka jest istota ogrodzeń panelowych?

Ogrodzenia panelowe zwykle budowane są w dwóch wariantach zgrzewanych paneli prostych 2D lub 3D. Ogrodzenia panelowe 2D buduje się z mocnego drutu 6/5/6 mm i 8/6/8 mm o różnych wysokościach. Panele ogrodzeniowe są solidnie zabezpieczone przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami oraz korozją. Panele poddaje się w tym celu ocynkowaniu ogniowemu, ocynkowaniu galwanicznemu i malowaniu proszkowemu. Poza modułami ogrodzeniowymi można w tym samym stylu zamówić indywidualnie dopasowane do potrzeb inwestora furtki i bramy wjazdowe.

Panele ogrodzeniowe 3D są specjalnym wariantem paneli 2D, z wytrzymałego drutu o przekroju 4 oraz 5 mm. Dodatkowo są wzmacniane poziomymi przetłoczeniami z drutu o jeszcze większym przekroju. Wysokość paneli 3D dostępna jest w kilku wariantach: 103 cm, 123 cm, 153 cm, 173 cm, lub nawet 203 cm. Można oczywiście dopasować do potrzeb zamawiającego.

To, co wyróżnia ten typ ogrodzeń od innych rodzajów ogrodzeń to powtarzalność elementów oraz szybkość montażu. Związane jest to z faktem, że zwykle panelowy system ogrodzeniowy składa się z kompletnych zestawów montażowych zawierających: przęsła, słupki, łączniki oraz wszelkiego rodzaju mocowania, furtkę czy też bramę wjazdową. Takie rozwiązanie sprawia, że mimo że ogrodzenia panelowe nie należą do najdroższych, prezentują się niezwykle elegancko. Ogrodzenia te można co prawda zakupić w wariancie z metalu, drewna, czy też betonu to właśnie metalowe, panelowe ogrodzenia 2D cieszą się największym uznaniem naszych klientów. Na taki stan rzeczy ma przede wszystkim wpływ możliwość pomalowania paneli na dowolny kolor z palety kolorów RAL.

Zalety ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia panelowe to duża oszczędność czasu i pieniędzy. W przeciwieństwie do innych ogrodzeń te mogą być montowane już w parę dni od złożenia zamówienia. W przypadku nieszablonowych rozwiązań maksymalny czas oczekiwania na realizację zamówienia nie przekracza 2 tygodni. Uniwersalność tego rozwiązania jest zdumiewająca. Ogrodzenia panelowe mogą być montowane albo do słupków dołączonych do zestawu, albo do istniejących słupków na terenie grodzonej działki.

Ogrodzenia panelowe to idealne rozwiązanie dla nowoczesnego budownictwa, Skutecznie chronią teren posesji przed wtargnięciem osób trzecich oraz jednocześnie podkreślają nowoczesną bryłę budynku. To również sposób na subtelne odgrodzenie posesji, a w wariancie z wypełnieniem z siatki mogą być wykorzystywane jako podpórka do pnączy, tworząc wraz z nimi niezwykle efektywne naturalne ogrodzenie posesji.