17 września 2022
siatki wielkopolskie

Ogrodzenia panelowe cieszą się od lat sporą popularnością. Nic dziwnego, są bowiem piękne, świetnie wyglądają przy nowoczesnych inwestycjach, a także gwarantują wytrzymałość na lata. Ważne jest jednak to, aby w sposób prawidłowy je wymierzyć, jeszcze przed zamówieniem. Jak to zrobić? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Zasady mierzenia ogrodzenia panelowego

Zacznijmy od sytuacji, gdy planujemy montować same panele. Wówczas wysokość mierzona jest od podłoża, aż do ich szczytu. Należy jednak mieć na uwadze szczelinę znajdującą się pomiędzy gruntem, a górną częścią panela. W praktyce zaleca się, aby wynosiła ona od 3 do 5 cm.

Częściej jednak inwestorzy decydują się na to, aby zastosować płytę betonową. Wówczas ponownie mierzy się wysokość od gruntu do panela, choć z uwzględnieniem szczeliny do płyty, która wynosi od 2 do 5 cm. Co natomiast z długością? Tutaj zasada jest prosta: jest ona od słupka początkowego, aż do końcowego albo narożnego.

Zleć to fachowcom

Aby mieć absolutną pewność, że ogrodzenie panelowe będzie w sposób idealny dopasowane do posesji i potrzeb, warto zlecić jego wymierzenie firmie zajmującej się realizacją. Oferując nasze ogrodzenia posesyjne proponujemy bowiem kilka wariantów, w wielu dostępnych wysokościach oraz rozmiarach słupów. Doskonale rozumiemy też, że różni inwestorzy mają różne potrzeby oraz pomysły na to, jak takie ogrodzenie powinno wyglądać. Z tego też powodu świadczymy niezbędną pomoc w tym zakresie, aby ułatwić wybór.

Mierzenie ogrodzenia panelowego nie jest trudne, o ile pamięta się o kilku zasadach z tym związanych. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jakie rozwiązania w tym zakresie oferujemy oraz jak upewnić się, że wybór będzie możliwie jak najlepszy, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi pracownikami.