22 lutego 2022
siatki wielkopolskie

Ogrodzenie służy wyznaczeniu granic posesji, podkreśleniu indywidualności posesji. Niezwykle ważne jest, aby dobrać system ogrodzenia do charakteru działki. Jakie rodzaje ogrodzenia będą najlepiej chronić prywatność mieszkańców?

Ogrodzenia systemowe i automatyka bram

Moda w obszarze budowy ogrodzeń zmienia się nieustannie. Jedyne co pozostaje stałe to wysoka jakość, zapewniająca bezpieczeństwo konstrukcji panelowych. Ogrodzenia z paneli są uniwersalne i szybkie w budowie. Dawniej dominowały płoty i ogrodzenia z siatki, dziś zastępują je wysokiej jakości panele 3D i D2, które są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale nade wszystko praktyczne. Dostateczny poziom ochrony zapewnią te, które będą wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci i innych szkodliwych warunków atmosferycznych, czy też promieniowaniem UV. Ważne jest, aby ich sposób montażu dobrany został do warunków glebowych występujących na danym terenie, aby zbudowane ogrodzenie nie tylko prezentowało się dobrze, ale z upływem lat nie zmieniało swej płaszczyzny ułożenia, stając się łatwym celem dla potencjalnych rabusiów i chuliganów.

Jakie są zalety ogrodzeń panelowych?

Ogrodzenia panelowe są pod tym względem wytrzymałe, trwałe i estetyczne zarazem. Płoty bezpieczne to te, które będą odporne na rozerwanie, deformacje i innego rodzaju próby uszkodzeń mechanicznych. Dzięki możliwości wyboru grubości zastosowanego drutu do produkcji paneli w zależności od zagrożeń, miejsca użytkowania, można bezpośrednio mieć wpływ na poziom zapewnianej ochrony przed napadem, dewastacją czy kradzieżą. 

Niezwykle ważne jest zadbanie o zabezpieczenie przed wtargnięciem na teren posesji osób nieproszonych przez bramy wjazdowe. Poprawie bezpieczeństwa w tym obszarze służą montowane w bramach wjazdowych systemy automatyki do bram. Systemy sterowania bramą wjazdową w połączeniu z wytrzymałą konstrukcją paneli ogrodzeniowych stanowią jedno z lepszych zabezpieczeń posesji.