23 sierpnia 2022
siatki wielkopolskie

Ogrodzenie panelowe jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy odgrodzić posesję a przy tym zapewnić jej estetyczny wygląd. Warto jednak stawiać na wytrzymałość. Od czego ona zależy?

Dlaczego wybrać ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie stanowi niezwykle istotną część każdej posesji. Nie tylko odgradza ją, ale także jest znakiem ostrzegawczym, że na dany teren nie wolno wchodzić. Wraz z rozwojem innych form zabezpieczających nieruchomość płoty nie muszą być masywne i niesamowicie wysokie. Wciąż jednak warto stawiać na rozwiązania trwałe i solidne, które wyraźnie wskażą granice działki, a przy tym będą się świetnie prezentowały. Firma CODA OGRODZENIA produkuje, sprzedaje i montuje ogrodzenia panelowe, które znajdują zastosowanie jako ogrodzenia fabryk, magazynów, budynków czy też obiektów użyteczności publicznej oraz posesji prywatnych. Ten wariant jest przede wszystkim estetyczny, solidny, ale również prosty w montażu i naprawie, ponieważ w dowolnym momencie panel można zdjąć i wymienić.

Co wpływa na wytrzymałość ogrodzenia panelowego?

Ogrodzenie panelowe ma wiele zalet, jednak przede wszystkim powinno być wytrzymałe, ponieważ tylko wtedy będzie trwałe. Wiele zależy w tym przypadku od samego materiału, z którego się je produkuje. Do konstrukcji paneli wykorzystuje się drut o odpowiedniej grubości. Ten w przypadku wariantów prostych 2D rozpoczyna się od 6 mm, natomiast jeśli chodzi o 3D z przegięciami od 4 mm w przekroju. Kolejną kwestią jest zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi i korozją. Dlatego też materiał jest pokrywany rozmaitymi powłokami, np. poprzez nałożenie powłoki cynkowej w odpowiednim roztworze, metodą zanurzeniową. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby później dodatkowo pomalować ogrodzenie. Wspomniane przegięcia wzmacniające nie tylko nadają efektu 3D strukturze, ale czynią ją odporniejszą na uszkodzenia mechaniczne m.in. w wyniku działania wiatru. Warto korzystać z wyrobów powstałych z właściwej jakości materiałów.