26 lutego 2020
siatki wielkopolskie

Nie sposób wyobrazić sobie domu bez ogrodzenia otaczającego działkę. Pełni ono funkcję ozdobną, ale również zwiększa bezpieczeństwo i zapobiega wchodzeniu na posesję obcych osób i nieznanych zwierząt. Poszukując płotu idealnego, zwracamy uwagę na kwestię estetyki i trwałości konstrukcji, pamiętając, że to właśnie ogrodzenie stanowi wizytówkę budynku. O czym jeszcze warto pamiętać?

Wygląd – rzecz gustu, ale minimalizm zawsze się sprawdza

Otoczenie domu powinno być estetyczne, to nie ulega wątpliwości. Ile osób, tyle gustów, jednak trudno nie zgodzić się z tym, że ogrodzenie panelowe wyróżnia minimalizm. To prosta konstrukcja bez dodatkowych ozdób, ale dzięki temu stanowi doskonałe tło dla otoczenia, nie przytłaczając go. Jest więc dla budynku doskonałą wizytówką. Pasuje także do każdego stylu, zarówno nowoczesnego, jak i bardziej klasycznego.

Wybierając odpowiednie ogrodzenie posesyjne, warto zwracać także uwagę na przezierność, czyli ile otoczenia widać przez elementy konstrukcji. Panele czy przęsła nie zapewniają całkowitej prywatności, ale i nie zasłaniają widoku na okolicę, co trudno uznać za wadę. Z pewnością jednak pozwolą przechodniom dostrzec piękno ogródka znajdującego się za płotem.

Wytrzymałość ogrodzenia

Stawiając ogrodzenie, z reguły mamy nadzieję na to, że będzie wyglądać dobrze jak najdłużej. Dlatego należy zwracać uwagę na materiały, z jakich wykonane są poszczególne jego elementy. Na przykład stworzone z grubego drutu panele charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, zatem raz zamontowane mogą bez szwanku służyć przez długi czas. 

Finanse – rzecz istotna

Budowa domu pochłania wiele środków. Czy warto do tak wysokich wydatków dodawać kolejne? Znacznie lepszym pomysłem wydaje się pewien kompromis, którym jest ogrodzenie panelowe. Jest ono co prawda droższe niż zwykła siatka, ale jednocześnie bardziej wytrzymałe i o wiele lepiej chroni przed wejściem na posesję nieupoważnionych osób. Jest przy tym tańsze, niż ogrodzenia murowane, nie ustępując im jakością wykonania.