5 kwietnia 2022
siatki wielkopolskie

Ogrodzenie panelowe najczęściej wykorzystywane jest w miejscach użyteczności publicznej. Nieco rzadziej zakładają je osoby prywatne na swoich posesjach.

Czy systemy panelowe są dobrym rozwiązaniem na ogrodzenie?

Obiekty sportowe, placówki oświatowe, stadiony, place zabaw, firmy, czy też przedsiębiorstwa bardzo często są ogradzane za pomocą systemów panelowych. Ogrodzenie takie składa się z pojedynczych paneli, które są mocowane na słupkach. Do zamocowania takiego ogrodzenia konieczne są również obejmy. Panele mogą przybierać różne formy, a ich wybór zależy od aranżacji konkretnej przestrzeni. Dostępne są panele proste i z przeciągnięciami wzmacniającymi. Te systemy łączą w sobie wytrzymałą, solidną i stabilną konstrukcję z estetycznym wyglądem.  Ze względu na swoje liczne zalety są często stosowane do ogrodzenia zarówno publicznych, jak i prywatnych terenów.

Jak dobrze zaprojektować ogrodzenie panelowe?

Pamiętajmy, że ogrodzenie jest integralną częścią posesji, i stanowi nie tylko o bezpieczeństwie, ale i estetyce nieruchomości. Oprócz wizualnej strony ważna jest także funkcjonalność ogrodzenia. Ogrodzenia panelowe są przykładem na osiągnięcie obydwu celów, gdyż gwarantują ciekawy wygląd, wysoką jakość, a dodatkowo korzystną cenę. Zaprojektowanie takiego ogrodzenia jest stosunkowo proste. Panele, z których wykonane będzie ogrodzenie, są dostępne w całości, dzięki czemu ich ustawienie nie jest zbyt czasochłonne. Każdy rodzaj paneli jest dostępny CODA OGRODZENIA. Pierwszym etapem przy projektowaniu odpowiedniego ogrodzenia jest wykonanie dokładnych pomiarów terenu. Koniecznie należy także dokonać wyboru rodzajów paneli oraz sposobu ich rozmieszczania. Należy określić ostateczny kształt ogrodzenia. Największe znaczenie mają słupki narożne i początkowe, ponieważ nie możemy ich w takcie prac przesuwać. Należy w trakcie planowania dokonać właściwej kalkulacji, aby ogrodzenie ładnie się prezentowało.