12 marca 2021
siatki wielkopolskie

Ogrodzenie posesji to etap, którego nie można pominąć. Inwestorzy mają jednak spory dylemat, bowiem na rynku dostępnych jest wiele różnych wariantów ogrodzeń. W ostatnich latach te spotykane najczęściej to przede wszystkim siatka oraz panele. Czym różnią się pomiędzy sobą oraz kiedy zdecydować się na konkretny wariant?

Czym charakteryzują się siatki ogrodzeniowe?

Siatka ogrodzeniowa to przede wszystkim rozwiązanie dla tych osób, którym zależy na niskiej cenie. Wcale nie oznacza to jednak, że materiał ten będzie niesolidny i przetrwa zaledwie kilka lat. Okazuje się bowiem, że obecnie produkowane siatki ogrodzeniowe są tworzone tak, aby były jak najbardziej odporne na warunki atmosferyczne.

Przykładem jest nie tylko metoda ocynkowania drutu chroniąca przed rdzewieniem, ale również powlekanie warstwą PCV. Warstwa ta w praktyce posiada filtr UV zabezpieczający przed działaniem promieni słonecznych.

To jednak wciąż nie wszystkie atuty siatki ogrodzeniowej. Inwestorzy mogą wybierać je spośród bardzo szerokiej gamy kolorystycznej, co pozwala na dopasowanie ich wyglądu do kolorystyki dachu domu, elewacji czy innych elementów wykończeniowych inwestycji.

Warto też dodać, że taka siatka może być używana nie tylko do ogradzania prywatnych posesji, ale również działek, sadów oraz zakładów produkcyjnych.

Czym charakteryzują się panele ogrodzeniowe?

Czas na drugi bardzo popularny w ostatnich latach materiał do ogradzania posesji, czyli panele ogrodzeniowe. Zgodnie z nazwą, wykonane są z podłużnych paneli, które dodatkowo są łączone specjalnymi słupkami mocującymi, gwarantującymi trwałość. Główną zaletą paneli ogrodzeniowych jest ich minimalistyczny wygląd uzyskiwany dzięki prostym liniom. Dzięki temu świetnie się prezentują i można być pewnym, że również za kilka lat będą wyglądać równie dobrze.

Warto wspomnieć również o trwałości takich paneli. Co ważne są one ocynkowane i malowane proszkowo, dzięki czemu są odporne na działanie promieni UV, wody oraz niskich temperatur. Bogata jest także ich kolorystyka, dzięki czemu klient bez problemu znajdzie wariant dopasowany do swoich potrzeb.

Niemniej istotna jest łatwość montażu paneli. Dzięki temu wykonanie ogrodzenia nie będzie trudne i czasochłonne, nawet w przypadku oddzielania dużych połaci ziemi.

Jak widać obydwa rozwiązania, czyli zarówno siatka, jak i panele, mają określone zalety. Który wariant będzie więc lepszy? Zależy to przede wszystkim od indywidualnych upodobań, a także budżetu, który chce się przeznaczyć na wykonanie ogrodzenia. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe porady w zakresie doboru, koniecznie się z nami skontaktuj.